Automatic 2-Color Covers UV Flat Screen Printing Machine 50 Pcs/Min Product Details:
Szczegóły Produktu:
| Miejsce pochodzenia: | Chiny |
| Nazwa handlowa: | SENNY |
| Orzecznictwo: | CE SGS |
| Numer modelu: | SFR1220 |
Zapłata:
| Minimalne zamówienie: | 1 szt |
|---|---|
| Cena: | negotiable |
| Szczegóły pakowania: | Na palecie |
| Czas dostawy: | 45 dni |
| Zasady płatności: | T/T |
| Możliwość Supply: | 10pcs/miesiąc |
|
Szczegóły informacji |
opis produktu
Machine Feature
- The machine is suitable for screen printing UV ink of various colors on round, square and other shapes of covers (such as bottle caps, instrument covers) as well as flat boards and other products, meeting the diversified printing needs of different industries.
- The machine adopts well-known brand electrical components, PLC control system and easy-to-use touch screen. This configuration not only ensures reliable performance, but also simplifies the operation process and reduces the probability of equipment failure.
![]()
Optional Configuration
- Plasma surface treatment function.
- LED-UV curing system.
- Servo positioning function.
Technical Parameters
| Machine Model | SFR1220 |
| Printing Speed | Up to 50 pcs/min |
| Max.Printing Width | 100mm |
| Product Thickness | 1-100mm |
| Product Width | 20-100mm |
| Product Length | 20-100mm |
| Max.Printing Width | 100mm |
Printing Your Vision
![]()
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie




