15M/Min 4KW Auxiliary Machinery UV Curing Machine For Flat Bottles
Szczegóły Produktu:
| Miejsce pochodzenia: | Dongguan Guangdong Chiny |
| Nazwa handlowa: | SENNY |
| Orzecznictwo: | CE SGS |
| Numer modelu: | UV200F |
Zapłata:
| Minimalne zamówienie: | 1 szt |
|---|---|
| Cena: | negotiable |
| Szczegóły pakowania: | Na palecie |
| Czas dostawy: | 5-8 dni roboczych |
| Zasady płatności: | T/T |
| Możliwość Supply: | 100pcs/rok |
|
Szczegóły informacji |
opis produktu
Auxiliary Machinery UV Ink Curing Equipment For Flat Bottles' Screen Printing
Technical Specifitions:
| Mode | UV200F |
| Product dimension | B380mm x H150mm |
| Max. treating speed | 15M/min |
| Power Voltage | 380V 50Hz |
| Power Consumption | 4KW |
| Lamp Power | 3KW |
| Dimensions | L2100×B660×H1700mm |
Application:
This machine is mainly used for UV ink curing of flat products such as washing products, cosmetics, drugs, food and decorative products
1. The conveyor belt with unique stainless steel sheet reinforcement structure will not scratch the goods, and the service life of the machine is longer.
2. It adopts imported adjustable speed motor transmission, and is equipped with high quality UV exhaust cooling system.
3. UV lamp imported from USA, with long service life and excellent curing effect.
![]()



