60x100mm Industrial Silk Screen Printing Machine
Szczegóły Produktu:
| Miejsce pochodzenia: | Dongguan Chiny |
| Nazwa handlowa: | SENNY |
| Orzecznictwo: | CE SGS |
| Numer modelu: | SR1522 |
Zapłata:
| Minimalne zamówienie: | 1 szt |
|---|---|
| Cena: | negotiable |
| Szczegóły pakowania: | Na palecie |
| Czas dostawy: | jeden miesiąc |
| Zasady płatności: | T/T |
| Możliwość Supply: | 10 SZT./ROK |
|
Szczegóły informacji |
opis produktu
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Product diameter | Φ10 - Φ30mm |
| Product heigth | 20 - 120mm |
| Max. printing area | L60XW100mm |
| Max. screen frame size | L400XW300mm |
| Max. printing speed | Up to 3000pcs/hr |
![]()
![]()
![]()




